Okey Oyunu İndir En Güzel Okey Oyununu İndir Okey İndir Oyna

Okey Oyunu İndir En Güzel Okey Oyununu İndir Okey İndir Oyna

Eklenme: 28 Ağustos 2009
Kullanıcı Oyu:
5/5
23 kez indirildi.

Okey oyunu indir, okey indir
Okey oyunu bir tür şans ve eğlence oyunudur. Bu oyunumuz genelde dört kişiyle oynanmaktadır. Bir okey takımında dört adet tahta veya diğer bir değişle dört adet ıstaka bulunmaktadır. Okeyde birden on üçe kadar toplam dört renk taş vardır. Ve iki adet gerçek okey, iki adet de sahte okey bulunmaktadır. Bu taşlar toplamında toplam yüz altı taş bulunmaktadır. Unutmayın amacımız farklı renkte ama aynı sayıları bir arada toplamak ve ya da aynı renkteki sayıları sıralamaktır.
Oyuna başladığımızda ilk taş atacak oyuncuya on beş taş diğerlerine on dört taş dağıtılır. İlk oyuncu elinde fazla kalan taşı atar ve oyun böyle başlar. Sırası gelen oyuncu ya önceki oyuncunun attığı taşı alacak ya da yerden bir taş çekecektir. Ve oyun böylece devam edecektir.

Oyunumuzda okey de bulunmaktadır. Örneğin okey kırmızı sekiz ise bütün kırmızı sekizleri istediğiniz bir taş yerine kullanabilirsiniz. Oyunda iki adet de sahte okey bulunmaktadır. Bunlar ise kırmızı sekiz yerine kullanabilirsiniz.
Oyunda açılan taş daha oyuna başlamadan önce elinize gelirse gösterge yaparsınız ve kendinize ya da takımınıza bir avantaj sağlarsınız.
Oyunda çifte gitme diye bir avantaj da vardır. Çifte oyunun başında gitmeye başlayabilirsiniz. Elinize aynı renkte ve aynı numarada yedi çift taş dizerek oyunu bitirebilirsiniz.
Unutmayın elinizde on beş adet olan on dört taşı kuralına göre dizen ve bir taşı yere atarak bitiren kişi o elin galibi olur.
Netteki en kaliteli okey oyunlarından bir tanesi ;

Oyunu indir

“Okey Oyunu İndir En Güzel Okey Oyununu İndir Okey İndir Oyna” için 5 Yorum

Yorum Yapabilirsiniz